תחזוקת בריכות שחיה

כדי לשמור על בריכת השחייה לאורך ימים וכדי ליהנות ממנה ללא חשש של חיידקים, מחלות ובעיות בטיחות, חשוב לתחזק ולטפל בבריכה באופן שוטף. יש פעולות שצריך לבצע בכל יום ויש פעולות שצריך לבצע אחת לתקופה. רק בריכת שחייה מטופלת ומתוחזקת היטב תאפשר לכם ליהנות ממנה עונה אחרי עונה.

תחזוקת בריכות שחייהתחזוקת בריכות שחיה – חמישה כללים לתחזוק נכון של הבריכה

  1. הפעולה הראשונה היא הסרת הלכלוך מעל פני המים. את הפעולה הזו יש לעשות בכל יום באמצעות מוט ורשת המיועדים לכך. נוסף על כך אחת לתקופה יש צורך לרוקן את המים ולנקות באופן יסודי את קרקעית הבריכה ואת הדפנות שלה.
  2. כאשר הבריכה ריקה מים יש צורך לקרצף, לשפשף ולהבריש באופן יסודי כל פינה בקירות הבריכה ובקרקעית באמצעות חומרים מיוחדים המיועדים למטרה זו. את פעולות הניקוי והקרצוף תוכלו לעשות בעצמכם או לשכור חברה המתמחה בניקוי ובתחזוקה של בריכות שחייה.
  3. פעולות השאיבה והסינון הן פעולות המתבצעות כאשר הבריכה מלאה במים באמצעות מכשירים ייעודיים. קיימים סוגים שונים של פילטרים שתפקידם הוא לשמור על מים נקיים. יש פילטרים הפועלים על סינון נייר, יש פילטרים הפועלים על סינון חול או על מסנני אדמה, כל סוגי הפילטר טובים ומתאימים הן לניקוי בריכות פרטיות והן לניקוי בריכות ציבוריות. כאשר אתם רוכשים את הבריכה כדאי להתייעץ על אודות סוגי הפלטרים המתאימים.
  4. למשאבות יש תפקיד חיוני בשמירה ובתחזוקה של הבריכה. הן מעלימות לכלוכים, לעתים גם בלתי נראים, כמו שערות, חול ועוד. נוסף על בעיית ההיגיינה, השערות והחול הנאספים במי הבריכה עלולים להזיק לפילטרים. תפקיד המשאבות הוא להוציא אותם מהמים עוד לפני  שהם הגיעו אל הפילטר.
  5. כדי למנוע התפתחות של חיידקים ובקטריות יש צורך לחטא את מי הבריכה באמצעות חומרי חיטוי. החומר הנפוץ ביותר לחיטוי בריכות הוא הכלור, חומר שבו משתמשים גם בבריכות ציבוריות. הכלור מפיץ חומצה הידרו – כלורית, חומצה שתפקידה לקטול את החיידקים.

מה עושים בבריכות פרטיות וציבוריות

בבריכות פרטיות אפשר להתקין מצוף ולהכניס לתוכו טבליות כלור. בבריכות ציבוריות יש לשכור אנשי תחזוקה המומחים בחיטוי בריכות. בכל בריכה חשוב להקפיד שכמות הכלור תהיה מאוזנת וברמה מתאימה כדי שתצליח לחטא היטב את הבריכה, אך לא תפגע במתרחצים. לעתים יש צורך בהוספת חומרים נוספים שתפקידם הוא למנוע תופעות לוואי של הכלור כמו גירויים בעור, בעיניים ועוד.

בבריכות ציבוריות אפשר לרכוש מערכות חיטוי שתפקידם להפריש באופן קבוע ובמינון נכון את כמות הכלור במים. אומנם זוהי הוצאה כספית גבוהה, אך היא מוזילה את כמויות הכלור הנדרשות ועושה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.

 לסיכום, בשונה מתחזוקת בריכות שחייה ציבוריות, בבריכות שחייה פרטיות האחריות על תחזוקה נכונה של הבריכה חלה על בעלי הבריכה ועל הדיירים בבית. כדי לתחזק נכון את הבריכה כדאי לפנות אל שירותי תחזוקה מקצועיים כדי לשכור את שירותיהם או לקבל מהם הדרכה והנחיות לשמירה על הבריכה.