נדלן בחיפה – הכול על שוק הנדל”ן בחיפה נדלן בחיפה

מחירי הדירות בחיפה מאמירים ושוק הנדל”ן רותח. שוק נדלן בחיפה מורכב מזוגות צעירים שהחליטו לבנות את ביתם בעיר היפה, ממשפרי דיור שמחפשים דירות גדולות ומרווחות יותר ומסטודנטים וצעירים הלומדים בעיר ומחפשים דירות להשכרה. בשוק הנדל”ן אסור לעשות טעויות, העסקאות יקרות וכל טעות עלולה לעלות באלפי שקלים. פנינו אל מתווכים ותיקים הפועלים בעיר וביקשנו מהם טיפים ועצות טובות איך להתנהל נכון ובהצלחה.

נדלן בחיפה – ממה להיזהר כשקונים דירה?

בכל עסקת נדלן חיפה או קניית דירה יש שלושה סיכונים, סיכונים משפטיים, סיכונים פיננסיים וסיכונים הנדסיים.

בתחום הסיכונים המשפטיים חשוב לשכור עורך דין המייצג רק את הקונה. לא כדאי לסמוך על עורך הדין של בעל הדירה, מטבע הדברים הוא מייצג את האינטרסים שלו. חשוב לבדוק האם הדירה נמצאת בבעלות המוכר, האם אין עליה עיקולים, שעבודים או הערת אזהרה. כדאי גם לבדוק האם אין צוו הריסה נגד הדירה או נגד חריגות בנייה שביצע המוכר.

בתחום הסיכונים הפיננסים יש לבדוק האם המחיר שמבקש המוכר הוא בתחום האפשרויות הפיננסיות של הקונה. אנשים רבים משתעבדים לחובות גדולים ומגלים כעבור זמן קצר שהם לא יכולים לעמוד בהם. אם אתם לוקחים משכנתא, חשוב לשים לב שההחזרים החודשיים לא יעלו על שליש מההכנסה של שני בני הזוג. כדי לקבל משכנתא יש להביא הון ראשוני של כארבעים אחוז מערך הדירה.

כדי לבדוק את המצב ההנדסי של הדירה, גם חדשה וגם ישנה, וכדי לא להיות מופתעים מליקויי בנייה שיורידו את איכות החיים ויצריכו תיקונים בעלות גבוהה כדאי להביא חברה המתמחה בביקורת מבנים.

איך לבחור נכס להשקעה?

משקיעי נדלן בחיפה מעדיפים להשקיע בדירות קטנות הממוקמות סמוך למוסדות לימוד להשכלה גבוהה. בחיפה פועלים מספר מוסדות לימוד להשכלה גבוהה והעיקריים שבניהם הם הטכניון והאוניברסיטה. כדאי לקנות דירות קטנות הסמוכות למוסדות הלימוד מאחר ושוק ההשכרה לסטודנטים בחיפה פעיל מאוד. הדירות הקטנות זולות יותר בקנייה, אך הן מניבות תשואה גדולה יותר יחסית להשקעה. יש מתווכים הפעילים בשוק ההשכרה לדירות לסטודנטים בחיפה, כדאי לפנות אליהם ולהתייעץ אתם.

בעיר חיפה יש פרויקטים רבים המיועדים לפינוי בינוי או לתמ”א 38. אם תצליחו לרכוש את אחד מהנכסים האלו, ההשקעה תשלם, ובגדול!

נדלן בחיפה – האם כדאי להצטרף לקבוצת רכישה?

רכישת דירה באמצעות קבוצת רכישה עשויה להוזיל את מחיר הדירות בעשרים אחוז בממוצע לעומת קניית דירה מקבלן. אך לצד היתרון המשמעותי קיימים גם סיכונים בקבוצות רכישה. כדי לצמצם את הסיכונים כדאי להיעזר באנשי מקצוע כמו עורך דין המתמחה בתחום קבוצות רכישה, אדריכל ושמאי. בעזרתם תוכלו לבדוק מהם זכויות הבנייה בפרויקט, מהו מצב הרישוי של הפרויקט, מה הסיכויים להתקדמות הבנייה או לעיכובים ועוד. חשוב גם לבדוק מהם חברי הקבוצה ומה קורה כאשר אחד מחברי הקבוצה נקלע לקשיים כספיים ולא יכול לעמוד בתשלומים.

מה עדיף לקנות או לשכור דירה?

מבחינה כלכלית עדיף לשכור דירה, אך רק בתנאי שאת הכסף שרציתם להשקיע בדירה אתם משקיעים בהשקעות המניבות תשואה גדולה יותר. יחד עם זאת רוב האנשים בישראל מעדיפים קורת גג משלהם בלי להיות תלויים בבעלי הנכס ובלי לעבור דירה אחת למספר שנים. אסור גם לשכוח כי מחירי הדירות עולים בשנים האחרונות, ועל הנייר, ההשקעה שלכם מניבה תשואה מצוינת.

העיר חיפה מציעה מבחר גדול של דירות ברמת מחירים מגוונת. יש שכונות הנחשבות לשכונות יוקרה עם דירות יקרות, ויש אזורים שבהם תוכלו להשיג דירות במחירים אטרקטיביים. אם יש לכם את ההון הראשוני הנדרש לקניית דירה, מומלץ לקנות דירה.