מחסני קירור – מה עדיף לשכור מחסני קירור או לקנות? מחסני קירור

מחסני קירור הם מחסנים המשמשים אותנו לשמירה על מוצרים בטמפרטורה מתאימה כדי להעניק להם חיי מדף ארוכים יותר. בעלי עסקים רבים הנזקקים למחסני קירור ניצבים בפני הבעיה, מה עדיף לשכור או לקנות מחסני קירור. וכמו בכל תחום, גם לקנייה של מחסני קירור וגם לשכירה קיימים יתרונות רבים לצד חסרונות.

מחסני קירור – מתי כדאי לקנות ומתי כדאי לשכור

כאשר אתם רוצים לקנות מחסני קירור עליכם לקחת בחשבון שיקולים רבים כמו:

העלות של קניית חדרי קירור. לא כל חברה, ובמיוחד עסקים קטנים, יכולים לעמוד בהוצאת הקנייה של חדרי קירור. לעתים תשלום דמי שכירות חודשיים יקלו על ההוצאות ויאפשרו לחלק את הוצאות הקירור להוצאות חודשיות.

מחיר חדרי הקירור תלוי בגודל החדר ובמערכות שאתם צריכים להפעיל בהם. נוסף על הוצאות הקנייה, יש לקחת בחשבון את העלויות של אחזקת צוות עובדים ועלויות חשמל גבוהות. כאשר שוכרים מקום במחסן קירור, הוצאות השכירות כוללת את כל העלויות.

חדרי קירור המוצעים להשכרה נמצאים בדרך כלל במקומות מרכזיים, מקומות שאליהם תוכלו להגיע עם רכבי השינוע בקלות רבה. לעתים זהו שיקול העשוי לחסוך לכם זמן יקר והוצאות דלק גבוהות.

מחסני קירור והקפאהשוכרים או קונים מחסני קירור – למה אתם חייבים לשים לב?

חשוב לבחור מחסני קירור בעלי מערכות של בקרה ופיקוח על הלחות. חשוב לדעת כי שינויים בטמפרטורה עלולים לפגוע באיכות המוצר המאוחסן ולעתים אף לגרום לו לנזק בלתי הפיך. רק מחסן עם מערכות בקרה יוכל להתריע בכל שינוי של טמפרטורת החדר או שינויים בלחות ולאפשר לכם לתקן את התקלה עוד בטרם נגרם נזק למוצר. גם אם יש לכם מערכות לפיקוח ובקרה חשוב לבטח את המוצרים כדי שבמקרים שבהם בכל זאת ייגרם נזק למוצר, חברת הביטוח תפצה אתכם על הנזקים.

חשוב לשים לב לבטיחות. יש לבחור דלתות הניתנות לפתיחה גם מתוך החדר וגם מבחוץ כדי למנוע מצבים שבהם עלולים עובדים להילכד בתוך החדר בלי יכולת לצאת.

חשוב לבדוק אם המחסן ששכרתם עומד תחת פיקוח של משרד הבריאות. רק פיקוח של משרד הבריאות יבטיח כי המוצר שלכם נשמר בתנאים האופטימאליים בהתאם לתקנות המחמירות של משרד הבריאות.

החלטתם לקנות מחסן קירור? חשוב לבחור מחסן קירור מחברה ותיקה, מיומנת ומקצועית. חברה מקצועית בונה חדרי קירור מחומרי גלם משובחים המתאימים לאחסון הסחורה בכל תנאי מזג האוויר. החומרים שמהם בנויים המחסנים צריכים להיות מבודדים, הדלתות החיבורים בין הפאנלים השונים צריכים להיות אטומים כדי למנוע כניסת אוויר, חם או קר, ולחות מהחוץ, שני גורמים העלולים להשפיע לרעה על תנאי האחסון.