מדרסים בהתאמה אישית – אילו סוגי מדרסים מתאימים לנו?

בשנים האחרונות גוברת המודעות לצורך בשימוש במדרסים. לאט לאט מחלחלת לתוכנו ההבנה כי השימוש במדרסים עלול למנוע בעיות רבות, לרפא בעיות ולהקל על הכאבים. אך לצד המודעות הגוברת בצורך במדרסים, רבים עדיין אינם מבינים את הצורך שבהתאמת מדרסים באופן אישי לכל מטופל ולכל מבנה של כף רגל. לעתים אם לא נרכוש מדרסים בהתאמה אישית, לא רק שלא נצליח לפתור את הבעיות, אלא אנחנו אפילו עלולים לגרום להחמרה ולנזקים פתולוגיים חמורים.

מדרסים בהתאמה אישית – כמה דברים שחשוב לדעת על המדרסים 16844791_s

השימוש במדרסים נועד לתמוך במבנה לא תקין של כף הרגל, לשנות את חלוקת העומס על חלקי כף הרגל השונים ולעתים אף להביא לשינוי במנח כף הרגל. לכל אחד יש מבנה אחר ואי אפשר להתייחס לכל כפות הרגליים באותו האופן מבחינה אנטומית.

יש מגוון רחב של בעיות פתלוגיות בכפות הרגליים, כל  בעיה שונה באופן מהותי מבעיה אחרת וכל בעיה דורשת פתרון אחר והתאמה אחרת של המדרס. בעיות בדלקות פרקים בבוהן הרגל, לדוגמא, שונה מבעיית גיד האכילס והמדרס שייבנה למטופל הסובל מבעיית הדלקת בבוהן שונה מהמדרס שיינתן למי שסובל מדלקת בגיד האכילס ועוד.

יש פרמטרים רבים המשפיעים על התאמת המדרסים, הבעיה הפתולוגית שממנה סובל המטופל, משקל גופו, מבנה כף הרגל, רמת הגמישות של כף הרגל, אופי העיסוק, מחלות רקע ועוד. אם לא נדאג לרכוש מדרסים בהתאמה אישית לא נצליח להתגבר על הבעיות שמהן אנו סובלים.

אילו סוגי מדרסים יש?

סוגי מדרסים בהתאמה אישיתמדרסים לספורטאים

מדרסים לספורטאים הם מדרסים שנועדו לספק תמיכה מושלמת לכל מי שעוסק בענף הספורט. המדרסים מותאמים גם לסוג העיסוק בספורט בהתאם לדפוסי התנועה המאפיינים כל סוג של עיסוק כמו כדורגל, כדורסל, טניס, ריצה, הליכה ועוד. התאמת המדרס מתבטאת בחומרים שמהם הוא מיוצר, במשקל,  במידת הקשיחות והגמישות של המדרס.

חשוב לדעת כי פעולות ספורט חושפות את הספורטאי ללחצים ולעומסים הגדולים פי כמה מעל עומסים המופעלים על הגוף בפעילת שגרתית. מדרסים לספורטאים ימנעו פציעות ונזקים בזמן הפעילות הספורטיבית.

מדרסים לחיילים

הפעילות של החיילים מאופיינת בחשיפת הרגל ללחצים בלתי מבוקרים, לעומסים מוגברים על כף הרגל, להזעת יתר ועוד. השהות הארוכה בנעליים הצבאיות אינה מעניקה תמיכה מתאימה לכף הרגל, והיעדר התמיכה בצירוף הלחצים, ההזעה ועוד משפיעים על השרירים ועל שלד הגוף. חשוב לדעת כי חיילים הסובלים מכאבי רגליים בזמן השירות ואינם רוכשים מדרסים, עלולים לסבול מכאבים ומנזקים מתמשכים עוד הרבה זמן לאחר תום השירות.

מדרסים לחולים סוכרתיים

מדרסים לחולים סוכרתיים יסייעו למנוע פציעות לשיפור ביציבות השלד, בשיפור הנוחות הכללית, בשינוי העוצמה והפיזור של הלחצים על כף הרגל ובתמיכה בקשת האורכית.

מדרסים המותאמים לחולי סוכרת יוצרים קרקע נוחה להחלמה, למניעת פצעי לחץ ולמניעת הישנות של פצעי לחץ. השימוש במדרסים יקל על ההליכה, ימנע יבלות וימנע כאבי רגליים והתנפחות כף הרגל האופייניים לחולי הסוכרת.

מדרסים לילדים

מדרסים לילדים הם אחד הכלים החשובים ביותר בהתפתחות הילד. במקרים שבהם יש בעיות מבנה בכף הרגל, המדרסים עשויים לשנות את מבנה העצמות, לטפל בבעיות פלטפוס ולהשפיע על תהליך הגדילה וצמיחה התקין של הילד.

ילדים רבים סובלים מכאבי גדילה, מכאבים ברגליים, הם נוטים להעביר משקל מרגל אל רגל, לצלוע לפעמים ולהתלונן על חוסר יכולת לתפקד במצבים שונים. אם אתם מאבחנים את התופעות האלו אצל הילדים שלכם, מדרסים בהתאמה אישית עשויים לחולל פלאים. כדאי לדעת כי בעת בחירת המדרסים כדאי גם להתייעץ עם אורטופד מומחה לבעיות אצל ילדים.