מדרסים אורתופדיים – לריפוי, למניעת כאבים ולשיפור איכות החיים

מדרסים אורתופדיים מסוגלים לשפר את איכות החיים בצורה משמעותית. הרבה מאוד בעיות אורתופדיות נוצרות כתוצאה מיציבה לא נכונה, מחלוקה לא מאוזנת של העומסים על כפות הרגלים, מתאונות, ממקרי טראומה וגם מגנטיקה. מדרסים אורתופדיים עוזרים לחלק את משקל הגוף על כף הרגל בצורה נכונה, מחזקים ותומכים בנקודות החלשות או הבעייתיות של כף הרגל המקרינות על כל הגוף.

מדרסים אורתופדיים – מי צריך אותם ואיך הם יכולים לעזור?

מי לא מכיר את התופעות של כאבי רגליים או כאבי גב? אצל חלק מאיתנו הכאבים מופיעים לפרקים ואת חלקנו הם מלווים יום יום באופן קבוע, מציקים ומטרידים. כאבי רגליים וגב נוצרים בעיקר של עמידה לא נכונה, חוסר יציבות ודריכה לא נכונה על כף הרגל. מדרסים אורתופדיים המותאמים באופן אישי יעניקו לכם יציבה, עמידה נכונה, הרגלי הליכה בריאה ומאוזנת, ימנעו ויפתרו בעיות של כאבים רבים.

בעיות פרקים ומחלות אוסטופרוזיס נובעות בשל שחיקת הסחוס. הן מגבילות את תנועת המפרק, הן גורמות לכאבים עזים, הן יוצרות בעיות בשיווי משקל ומגבילות את כושר ההליכה. מדרס אורתופדי יתמוך בכך הרגל ובגב וימנע את הכאבים.

נשים בהיריון סובלות בתקופת ההיריון מעודף משקל, מרגליים מנופחות ומעומס על הגב והרגליים. מדרסים אורתופדיים מותאמים יקלו על המצבים הלא נעימים בתקופת ההיריון וימנעו בעיות בעתיד.

פלטפוס בכף הרגל זו אחת הבעיות האורטופדיות הנפוצות. פלטפוס זוהי בעיה כאשר הקשת שבין העקב והאצבעות בכף הרגל שונה מהגובה הממוצע, נמוכה יותר או גבוהה יותר. כל סטייה מהנורמה גורמת לסבל ולכאבים ולבעיות אורתופדיות בגב ובעמוד השדרה, בעיות ההולכות ומחמירות עם השנים. המדרסים יעניקו לגב את התמיכה שהוא זקוק לה וימנעו כאבים, בעיות ונזקים לגב ולעמוד השדרה.

פלטפוס אצל ילדים היא תופעה שכיחה. לעתים הבעיה חולפת כעבור תקופה ולעתים לא. בכל מצב לא כדאי לתת לילדים לסבול מכאבים ומתופעות נוספות הנוצרות עקב הפלטפוס אפילו גם לתקופה קצרה, חשוב לקחת אותם למומחה כדי להתאים להם מדרס שילווה אותם בשנות הגדילה.

אוכלוסיית הקשישים היא צרכנית קבועה של מדרסים אורתופדיים. כאשר הגוף מתבגר מתפתחות בעיות רבות כמו הפרעות בזרימת הדם, דלקות פרקים, מחלת הסוכרת ועוד. מדרסים המותאמים לאוכלוסיית הקשישים משפרים את זרימת הדם, תורמים ליציבות בהליכה, מרפדים ועוטפים את כף הרגל ומונעים בעיות וכאבים רבים.

ספורטאים משתמשים באפן קבוע במדרסים. המדרסים מקלים על העומס המופעל על כפות הרגליים, עוזרים לשמור על יציבות, על גמישות, מונעים זעזועים ובולמים נפילות. ספורטאים רבים מדוחים על שיפור משמעותי בהישגים הודות למדרסים.

מי שסובל משברים ומפציעות בברכיים יוכל להחלים בקלות ומהר יותר הודות למדרסים. המדרסים ימנעו גם נפילות, תאונות ופציעות חוזרות.

חולי סוכרת סובלים מבעיות של היעדר תחושה בכף הרגל ומפצעים קשים וכואבים. המדרסים האורטופדיים עוטפים ברכות את כף הרגל החולה, מונעים חיכוכים ויבלות המתפתחים בשלב מוקדם לפצעים כואבים. חולי סוכרת רבים מדווחים כי המדרסים הקלו עליהם את התמודדות עם תופעות הלוואי בכף הרגל שנוצרו עקב המחלה.

בעלי מקצועות הנדרשים לעמוד שעות ארוכות על רגליהם כמו מורים, אחיות, רופאים ועוד נעזרים במדרסים אורטופדיים. המדרסים מקלים על המאמץ הגופני הנדרש בשל העמידה הממושכת על כפות הרגליים.

בחנו את עצמכם, האם אתם זקוקים למדרסים?

מבנה הברכיים יכול ללמד על הצורך במדרסים. אם הרגליים שלכם צמודות ונוטות כלפיי פנים, הן לא מאוזנות. כדאי לכם לפנות בהקדם לאורטופד מומחה עוד לפני שמתעוררות בעיות קשות.

אם יש לכם נפיחות בכף הרגל או יבלות באופן קבוע, כנראה שהעומס על כף הרגל אינו מאוזן והמדרסים יצליחו לפתור את הבעיה.