דלתות לחדרי קירור – על הידיות לדלתות לחדרי הקירור ידיות של דלתות לחדרי קירור

במהלך יום עבודה שגרתי פותחים העובדים וסוגרים את דלתות לחדרי קירור מספר פעמים רב במשך שעות היום. זו אחת הסיבות שבגללן חשוב להקפיד על דלתות העשויות מחומרים איכותיים, על מסילות הזזה עמידות ואיכותיות ועל ידיות מיוחדות המאפשרות נעילה מבחוץ וגם מבפנים. רוב הדלתות מיוצרות מפח או אלומיניום כשבין השכבות השונות של הדלת יש חומרי בידוד שימנעו השפעה של טמפרטורות חיצוניות על המוצרים המאוחסנים בחדרי הקירור.

דלתות לחדרי קירור – שלושה דברים שחשוב לדעת

בלאי של דלתות לחדרי קירורדלתות לחדרי קירור מיוצרות מחומרי גלם עמידים וחזקים, מצירים איכותיים, ומידיות מיוחדות הניתנות לפתיחה משני כיוונים, מבפנים ומבחוץ. רק ידיות הניתנות לפתיחה משני צידי הדלת יבטיחו בטיחות והגנה לעובדים וימנעו מקרים, ואסונות, שבהם נלכדו עובדים בתוך חדרי הקירור מפני שלא הייתה בהם ידית פתיחה פנימית.

במסעדות ובמקומות נוספים רבים מתקינים בשנים האחרונות דלתות הזזה לחדרי קירור במקום דלת הפתיחה הסטנדרטית הפועלת על צירים. זהו פתרון יעיל במיוחד למקומות שבהם רצוי לחסוך מקום המיועד לדלת במצב של פתיחה. גם גומיות האיטום מסביב לדלת נשחקות פחות והרבה יותר קל לפתוח או לסגור את הדלת אפילו כאשר מחזיקים ביד אחת מגשים עם מזון, ארגזים ועוד.

החוק אינו מרשה לסגור את הדלתות בחדרי הקירור עם מנגנוני תלייה חיצוניים. בחדרי קירור יש להתקין ידיות ומנגנוני פתיחה וסגירה הניתנים להפעלה משני צידי הדלת כדי לאפשר לעובד שנתקע בתוך החדר לפתוח את הדלת ולצאת החוצה.

דלתות לחדרי קירור – מהם התיקונים הנפוצים מנעול של דלתות לחדרי קירור

הדלתות בחדרי הקירור חשופות לחבלות ולמכות רבות, כתוצאה מכך הבלאי שלהן גבוה במיוחד. חשוב לבדוק את דלתות לחדרי קירור אחת לתקופה לוודא כי הן אטומות ומבודדות היטב. בכל מצב של פגיעה במנגנון או בצירים של הדלתות, חשוב להזמין בעל מקצוע מומחה כדי שישיב את הדלת למצב תקין.

צירי הדלתות נשחקים לאחר שימוש ממושך. אחת לתקופה כדאי להחליף אותם בצירים חדשים. חשוב לבחור צירים איכותיים שלא יפגעו במנגנון הפתיחה והסגירה של הדלת.

המנעולים בחדרי הקירור הם מנעולים מיוחדים המונעים אפשרות של נעילה עצמית בתוך חדר הקירור. חשוב לבדוק אחת לתקופה את המנגנון כדי למנוע מצבים בלתי נעימים ואולי אפילו אסונות.

על הידיות של הדלתות להיות תקינות, במיוחד הידיות הפנימיות. בדיקה תקופתית תמנע את האפשרות של נזק לידית, נזק העלול למנוע את האפשרות לפתיחת הדלת.