אחסנה ולוגיסטיקה – למה ולמי חשוב לקבל שירותי אחסנה ולוגיסטיקה

רבים מאתנו נזקקים לפרקים לשירותי אחסנה ולוגיסטיקה. כאשר אנו נדרשים לפנות דירה או משרד וזקוקים לאחסן את התכולה, במחסנים גדולים, במעבדות רפואיות, בפריקת סחורה ומכולות בנמל ועוד. לכל סוג של מוצר נדרשים שירותים שונים, יש הזקוקים לאחסנה בקירור, יש הזקוקים לשמירה בתנאים של יובש ועוד.

אחסנה ולוגיסטיקה – מהם השירותים הנפוצים אחסנה ולוגיסטיקה פירוק מכולות בנמל

אחסנה ולוגיסטיקה אלו שני מושגים הצועדים שלובים זה בזה. כדי שנוכל לאחסן את המוצרים אנו צריכים לשנע אותם וכדי שנוכל להשתמש בהם בזמן האחסון אנו נזקקים ללוגיסטיקה ולארגון מקצועי שיקל עלינו את השימוש במוצר בעת האחסון.

מעבר דירה או משרד הוא אחד הפרויקטים המסובכים שבהם אנו נעזרים בשירותי אחסנה ולוגיסטיקה. כדי שנצליח להעביר בשלום את כל הציוד יקר הערך ולצאת עם כמה שפחות נזקים אנו זקוקים ללוגיסטיקה מקצועית, במיוחד כאשר מעבירים משרדים גדולים, מוסדות ציבור ועוד.

לעתים בעת העברת דירות אנו נדרשים לשירותי אחסון, כאשר, למשל, הדירה החדשה שאליה נעבור עדיין אינה מוכנה או כאשר אנו נוסעים למספר שנים לחו”ל ועוד. את העברת החפצים, את האחסון ואת השמירה עליהם אנו מקטלגים תחת הכותרת שירותי אחסון ולוגיסטיקה.

מחסנים גדולים המחזיקים ציוד רב כמו מחסנים צבאיים המכילים נשקים או מחסני תרופות או מזון זקוקים לשירותי אחסון ולוגיסטיקה. צריך לנהל את המלאי, לחדש אותו בשעת הצורך, להגיע בנוחות ובקלות אל הציוד המאוחסן ולאתר כל פריט בשעת הצורך. כדי לענות על כל הדרישות הנ”ל צריך להיעזר בבעלי מקצוע שהלוגיסטיקה והאחסון זה המקצוע שלהם.

יבואנים רבים נעזרים בשירותי אחסון ולוגיסטיקה. את הסחורה המגיעה במכולות לנמל בארץ צריך לפרק ולאחסן בתנאים הנכונים. צריך לשנע אותה מהנמל אל היעד שלה ולעתים גם לפזר או להפיץ אותה ביעדים שונים.

איך לבחור שירותי אחסנה ולוגיסטיקה?

לפי הנוחות – חשוב לוודא כי הגישה אל המוצר צריכה להיות נגישה וקלה. אם הסחורה מאוחסנת במקום גבוה, למשל, חשוב לוודא שבמקום יהיו אמצעים נוחים כדי להגיע אל הסחורה כמו למשל סולם או מנוף קטן הנע על גבי עגלה.

חשוב לבחור מקום היגייני ואסתטי, ללא חרקים, ללא חתולים, ללא עכברים וחולדות ועוד.

אבטחה – חשוב לדאוג שהמקום יהיה מאובטח, שמסביבו תהיה גדר ומצלמות אבטחה.

במקרים שבהם נדרשת אחסנה בתנאי קירור חשוב לבחור מחסני קירור מקצועיים, מחסנים אטומים, עם מערכת גיבוי לחשמל ומערכת בקרה ולחות שתשמור על טמפרטורה קבועה כל הזמן.